Maja Todorović – karton profesora i reference

Megatrend univerzitet
Fakultet za umetnost i dizajn
Bulevar Umetnosti 29
11000 Beograd, Srbija
Telefon:  (+381 11) 138-396

E-mail: mtodorovic@megatrend.edu.rs

Biografija

Maja Todorović Izquierdo, rođena je u Beogradu. Doktor je tehnickih nauka – oblast arhitektura i urbanizam; Magistar je urbanističkog i pejzažno arhitektonskog projektovanja – ULPGC (Arhitektonski fakultet), Španija. Magistrirala je kao stipendista Vlade kraljevine Španije i AECI, zatim  stekla je titulu Magistra nauka iz oblasti biotehničkih nauka-Univerzitet u Beogradu; potom DEA (Diploma de estudios avanzados/magistar nauka iz oblasti istorije umetnosti i antropologije) – Universidad La Laguna, Španija; Doktorand je nauka iz oblasti umetnosti i arhitekture, Univerzitet La Laguna (Fakultet za umetnost) i ULPGC (Arhitektonski fakultet), Španija.

Od 2006. godine zaposlena je na Fakultetu za umetnost i dizajn, Megatrend univerziteta, prvo kao docent, a potom kao vanredni profesor. Od 2001. godine radila je u preduzeću TILEX d.o.o., kao šef odseka za pejzažnu arhitekturu i urbani dizajn, sarađivala je sa više studija i preduzeća, kao što su BATES ltd (Istočna Evropa), ArquiCan SL. iz Španije i dr. Ima veliki broj izvedenih projekata iz oblasti pejzažne arhitekture, urbanog dizajna i dizajna enterijera. Poseduje projektantsku licencu Inženjerske Komore Srbije. Član je Udruženja pejzažnih arhitekata Srbije, Udruženja pejzažnih arhitekata Španije, Atlantskog Centra Modernih Umetnosti i dr. Objavila je nekoliko naučnih i stručnih radova u okviru naučnih kongresa u zemlji i inostranstvu.