snezanaDoc.Snežana Pešić-Rajić, docent – karton profesora i reference

Megatrend univerzitet
Fakultet za umetnost i dizajn
Bulevar Umetnosti 29
11000 Beograd, Srbija
Telefon: (+381 11) 138-396
E-mail: spesic-rajic@megatrend.edu.rs

Obrazovanje

Student postdiplomskih studija na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, odsek Kostim, predmet Kostimografija.

Studirala Kostim na Fakultetu za tekstilnu tehnologiju u Ljubljani, smer Dizajn odeće i tekstila, od 1989 do 1991. Studije nastavlja u Beogradu na Fakultetu primenjenih umetnosti, odsek: Kostim. Diplomirala na istom fakultetu na Savremenom odevanju, u klasi profesorke Anđelke Sliječevi.

Profesionalno iskustvo

1995  2002  saradnik u nastavi na Fakultet primenjenih umetnosti i dizajna, na predmetima scenski kostim, savremeno odevanje i kostimografija

kostimograf na pozorišnim predstavama (izbor: Ejmin pogled, Atelje 212, 2008, U lovu na bubašvabe, JDP , 2008, eif, BDP, 2007, Ujkin san, SNP, 2006;  Šuma, JDP, 2005; Posetilac, Atelje 212, 2004; Motoristika, Atelje 212, 2003..)

Film: Odbačen, režija: Miloš Radivojević

Jezici:

engleski

Poznavanje rada na računaru:

Windows,MS World, Excell, Power Point,Photo shop

Profesionalno angažovanje

Fakultet:

Na Fakultetu dramskih umetnosti radi već devet godina; spoljni stručni saradnik na oblikovanju i realizaciji scenskog kostima, profesori Ljiljana Petrović i Milanka Berberović.

FDU  asistent na predmetu Kostimografija, profesor Milica Radovanović.

FDU  obdareno lice (asistent pripravnik) na predmetu Osnovi odevanja, profesor Doda Komad.