Poštovani studenti II, III i IV godine studija Fakulteta za umetnost i dizajn, Pošto je otpočeo novi, letnji, semestar, nastavlja se sa radom na projektnom zadatku dizajn pločica koji je predmet ugovora o saradnji FUD-a i Keramike Kanjiže. Organizovana poseta fabrici je bila 23.decembra 2015.godine. Odlukom dekana fakulteta profesora Jelene Ivanović Vojvodić svi studenti II, III i IV godine su u obavezi da učestvuju na konkursu za izradu dizajna keramičkih pločica, koji će biti sproveden kao kolokvijum u okviru predmeta prema spisku koji sledi:

Dizajn enterijera:

II godina: Dizajn enterijera 4, profesor Zorica Savičić

III godina: Dizajn enterijera 6, profesor Jelena Ivanović Vojvodić

IV godina: Dizajn enterijera 8, profesor Jelena Ivanović Vojvodić

Industrijski dizajn:

II godina: Analiza i razvoj forme, profesor mr Milan Jovanović

III godina: Konceptualni dizajn, profesor Marko Cvetković

IV godina: Dizajn proizvoda 4, profesor mr Milan Jovanović

Grafički dizajn:

II godina: Grafika, professor mr Branislav Fotić

III godina: Grafika knjige, izdavaštvo i ilustracija 1, docent mr Monika Lang

IV godina: Grafika knjige, izdavaštvo i ilustracija 2, docent mr Monika Lang

Modni dizajn:

II godina: Dizajn tekstila 2, vanredni profesor dr um. Vera Marković

III godina:Dizajn tekstila 4, vanredni profesor dr um. Vera Marković

IV godina: Modni dizajn 3, vanredni profesor Sonja Krstić

Scenografija:

II godina: Pozorišna Scenografija, profesori Aleksandar Denić i Strevan Aleksić

III godina: TV scenografija, profesori Aleksandar Denić i Strevan Aleksić

IV godina: Filmska scenografija, profesor Aleksandar Denić

Radionica počinje sa radom 7.3.2016. u 10 časova, kada će gospođa Nada Dimitrijević, glavni grafički dizajner Keramike Kanjiža, održati predavanje u trajanju od 30 minuta, nakon čega će svi student otpočeti sa radom na projektnom zadatku, uz mentorstvo predmetnih profesora. Studenti su dužni da ponesu sa sobom kompletan umetnički pribor za rad na idejnim skicama.

Studenti će biti raspoređeni u studijima, gde će raditi svakog dana u trajanju od 10 do 14 časova, od ponedeljka 7.3. do petka 11.3.2016. godine, kada se planira predaja finalnih radova. U toku trajanja radionice, postoji samo rad od 10 do 14 časova na fakultetu.

U sredu, 9.3.2016.godine, u 14 časova, biće u, dogovoru sa profesorima, vršena selekcija i odabir radova za uži izbor pred konačnu predaju projekata.

Finalna verzija dizajna pločica treba da bude prezentovan na formatu 50×70 cm, odštampana sa uzorkom pločice u razmeri 1:1 ( 30×30, 25x 25, 25×40, 8×25, 4×25 i 4×50 cm) nazivom kolekcije, imenom i prezimenom studenta. Minimum predatih radova je jedan tabak 50×70 cm na 120 gramskom papiru i u elektronskoj formi poslat na Google Drive.

I godina radi po sledećem rasporedu časova:

Ponedeljak : 7.3.2016. godine od 10 do 14 h. Uvod u slikanje sa slikarskom tehnologijom,

prof mr Ana Cerović

Utorak: 8.3.2016. godine od 10 do 14 h. Uvod u slikanje sa slikarskom tehnologijom, prof mr

Ana Cerović

Sreda: 9.3.2016. godine od 10 do 14 h. Ljudska anatomija sa crtanjem, prof mr Jovanka

Stanojević