Poštovani ljubitelji fotografije,

U Galeriji Fakulteta za umetnost i dizajn, otvorena je izložba fotografija studentkinja druge godine grafičkog dizajna.

Pet talentovanih devojaka, koje uskoro pune 21 godinu, donose nam sjajne fotografije nastale u poslednjih nekoliko meseci. One na najbolji način reflektuju njihova razmišljanja i senzibilitet na svet i pojave koje ih okružuju. Na taj način, pozivaju i sve nas zajedno da se zamislimo pred svakim ovim autorskim radom i iščitamo ga na sebi svojstven način.

Izabrana ostvarenja su kao događaji koji kompletiraju sliku, epohu, istoriju…pokazujući sve čari brojnih ”intimnih motiva” koji zapravo čine priču jednog vremena.

Suočavajući se sa raznim izazovima, pokazale su nam koliko su odvažne, hrabre i istrajne u iznalaženju novih puteva do postizanja svog cilja. Koliko zanimljivo može biti putovanje i van utabanih staza i iz koliko sve uglova možemo posmatrati jedan motiv.

Bila mi je velika čast i zadovoljstvo tokom realizovanja ove izložbe zajedno sa prof dr um Dušankom Komnenić i fantastičnom petorkom: Tea Miloševic, Jovana Ječmenica, Ljubica Ilić, Marija Petrović i Milica Paprić.

Jelena Đorđević, Asistent

Kustos Galerije