Dragi studenti,

od 27. aprila do 25. maja održava se BINA (Beogradska internacionalna nedelja arhitekture, http://bina.rs/).
Kao i svake godine do sada organizuje se interdisciplinarna radionica u kojoj studenti više fakulteta zajednički učestvuju u kreiranju objekta (koji je istovremeno umetnički objekat, prostorna skulptura, upotrebni predmet ili dekorativni element). Realizovani radovi će biti izloženi krajem maja u Nordijskom paviljonu.

Ovogodišnja tema je Dihotomija. Cilj radionice je kreiranje interaktivnih objekata, koji u nekom svom segmentu ili celokupnoj prezentaciji predstavljaju spoj dve krajnosti, dva opozita, dihotomiju. Spojevi koji se mogu očekivati u radovima idu od spoja digitalnog i analognog, tačke i piksela, svetlosti i tame, dana i noći do apstraktnijih veza javnog i privatnog, istoka i zapada, konačnog i beskonačnog…

Prvo okupljanje učesnika radionice je u okviru programa Kreativna Evropa na Kolarcu, 20. aprila u 14.00.

Tokom trajanja radionice bice organizovana predavanja i stručna pomoć fablaba Polyhedra, a teme oko kojih će nam pomagati idu od digitalne fabrikacije do implementacije interaktivnosti preko senzora.

Molim zanitresovane studente da se prijave do 15. aprila prof. Aleksandri Jovanic (FLU)

na aleksandra.jovanic@gmail.com.