Predmet Multimedija, u okviru Odseka za grafički dizajn na Fakultetu za umetnost i dizajn u Beogradu, nudi program na kome studenti uče osnove digitalne animacije i animirane grafike. Nadovezujući se na tradicionalne principe vizuelnog jezika ovaj program dodaje dizajnu i likovnim umetnostima novu dimenziju – vreme. Pored principa animacije i animirane grafike, studenti uče montažu videa i zvuka što im omogućava da samostalno kreiraju kompleksnije multimedijalne radove. Oni koji su zainteresovani isključivo za animaciju mogu da joj se posvete tokom master programa, nakon osnovnih studija. Na prezentaciji ovog programa, koji se stalno razvija prema savremenim kreativnim potrebama, predstavljen je izbor kombinovanih segmenata studentskih vežbi i završnih radova.

U tehničkoj organizaciji Festivala učestvovao je i naš stručni saradnik Dušan Zjalić.

Prikazani inserti radova studenata: Kristina Jevremović, Jovan Petrović, Miljana Stefanović, Margareta Nedeljković, Marija Mitić, Tamara Vukmanović, Nemanja Pešić, Stefan Garić, Sandra Milojević, Ana Miletić, Nevena Milinković, Nikola Milenković, Stefan Perović, Ines Glavaš, Danilo Čolaković, Milica Lubardić, Aleksa Gajić, Katarina Dragićević, Teodora Tomović, Stavan Valter, Aleksandra Petrović, Tamara Vukmanović, Nemanja Baukov, Aleksandar Ivić

Katalog Festivala sa objavljenim imenima studenata možete pronaći na stranici