Projekat Black Box nastao je 2015. godine u saradnji Mikser festivala i Fakulteta primenjenih umetnosti, kao reakcija na smanjenje prostora i resursa za umetnost u našem javnom prostoru i politikama, i kao potreba za kulturnim i umetničkim izražajem mladih stvaralaca uprkos ograničenim mogućnostima. Kao refleksija uticaja naše realnosti na umetničko stvaralaštvo, projekat se fokusira na umetničke intervencije na „skučenom medijumu“ – kutijama dimenzija 60x60x60, ostavljajući umetnicima slobodu da lucidnim nadgradnjama unutar i „van kutije“ izraze svoje misli i stavove o zadatoj temi. Tema ovogodišnjeg izdanja platforme Black Box 2019 je Mrtva priroda.

Projekat Black Box deo je Mikser festivala koji ove godine obeležava deset godina postojanja.