Ciklus predavanja “FUD u javnosti” organizovan je saradnjom Biblioteke grada Beograda i Fakulteta za umetnost i dizajn Univerziteta Džon Nezbit u Beogradu. Programom je predviđeno sedam predavanja univerzitetskih profesora sa temama od značaja i za širi krug slušalaca.

Ideja koja objedinjuje projekat jeste da se predstavi inovirana nastava na Fakultetu za umetnost i dizajn koja je usaglašena sa aktualnim kretanjima u oblasti primenjenih umetnosti i dizajna. Predavanja pripadaju akreditovanom programu na modulima osnovnih akademskih studija grafičkog, industrijskog i modnog dizajna, dizajna enterijera, istorije umetnosti i interdisciplinarne umetničke prakse.

Temati, Perspektive i izazovi savremenog enterijera, Vizuelni jezik slova, Priroda u službi dizajna, Islamska minijatura, Vez kao unikatna dorada na tekstilu, Čitanje slike, Enterijer javnih objekata u Beogradu, već samim naslovima nagoveštavaju izuzetno zanimljiv program tribine.

20. April 2016. u 19h (sreda)

Predavač: Vukan Ćirić
Tema: Vizuelni jezik slova

27. April 2016. u 19h (sreda)