Pozivamo Vas na otvaranje izložbe Tijane Fišić u Galeriji ULUS, u sredu 26. jula u 19 časova, ul Kneza Mihaila 37 u Beogradu.

Izložba pod nazivom “Fragmenti postojanja- od nestajanja ka celovitosti“ obuhvata radove nastale u poslednje 2 godine i predstavlja nastavak ciklusa Arhitektonika neba.

Izložba je odgovor na prirodne odnose: od nestajanja, fizičkog, preko duhovnog, do možda prenaglašenog nestajanja same istine, pa do težnje ka celovitosti, na primeru Časa anatomije kao evidentnim dokazom postojanja i izvora spoznaje.

“ Moj Čas anatomije uporedjuje opisani sistem mera slobode sa stvarima i univerzumom, pokazuje da su odgovori u stvarnom i nestvarnom svuda oko nas i nadasve u nama samima.“
– iz teksta “Čas anatomije“ u katalogu izložbe.