Fakutet za umetnost i dizajn
Dizajn enterijera/Grafički dizajn
održano je predavanje 21.11.2016.u 12:00H
Slavimir Stojanović Design Studio

Nizom uspešnih i realizovanih projekata, izuzetnog konceptualnog i duhovitog izraza naš uspešni grafički &“life style“  dizajner je oduševio studente FUD-a.
Prezentacija radova je ocrtala bogatu i fantastičnu karijeru našeg umetnika koji je međunarodno prihvaćen i nagrađivan i koji uživa svetski ugled.
Od 1969. godine kada je rođen, preko studija profesora Ćirića na Fakultetu primenjenih umetnosti i Univerziteta u Geteborgu u Švedskoj do agencija kao što su Saatchi&Saatchi, Kompas Design, Arih Advertising u Ljubljani, Sloveniji Slavimir je pratio kreativni identitet. Od 2003. je osnovao sopstvenu agenciju FUTRO vezanu za niz projekata i proizvoda.
Proglašen je za jednog od 100 najpoznatijih dizajnera današnjice u svetu (Taschen, Contemporary Graphic Design).
Organizacija: Šaša Jeličić, Jelena Ivanović Vojvodić
Pozdravna reč: Savo Peković